Jak nakładać maseczkę na twarz?

Dobrze dobrana do rodzaju cery maseczka potrafi zdziałać cuda. Dostarcza składników odżywczych, oczyszcza, odżywia, nawilża. Wystarczy choć raz w tygodniu zorganizować sobie pół godziny dla urody i zrelaksować się z maseczką na twarzy, by zauważyć zaskakujące rezultaty. Choć nakładanie maseczki może wydawać się czynnością dość prostą, warto poznać i zastosować kilka ciekawych wskazówek.

Zwiąż włosy

Ta prosta czynność potrafi bardzo ułatwić nakładanie maseczki. Włosy związane w kucyk oraz przytrzymane opaską nie będą opadać na twarz i nie pobrudzą się od maseczki.

Oczyść twarz

Teraz dokładnie oczyść twarz. Umyj ją wodą i żelem lub mleczkiem kosmetycznym, następnie przetrzyj twarz tonikiem, aby przywrócić skórze odpowiednie Ph. Jeżeli Twoja skóra reaguje alergicznie na kosmetyki do mycia twarzy, zastąp je preparatami domowej roboty. Takie naturalne specyfiki są łagodniejsze, przez co skóra je lepiej toleruje.

Dla skóry suchej, wrażliwej i naczyniowej, przygotuj mleczko nawilżające z mleka i awokado. Mleczko doskonale nawilża i ułatwia skórze wchłanianie substancji odżywczych. 

Do przygotowania Mleczka nawilżającego z mleka i awokado potrzebujesz:

  • 100 ml wody różanej
  • 20 g mleka odtłuszczonego w proszku
  • 1 łyżkę miodu
  • 20 ml oleju z awokado
  • 20 ml olejku migdałowego

Najpierw podgrzej lekko 100 ml wody różnej, następnie rozpuść w niej 20 g mleka odtłuszczonego w proszku i miodu. Dodaj 20 ml olejków: z owoców awokado i migdałowego. Dobrze wymieszaj. Mieszankę przelej do sterylnej butelki i odstaw w chłodne miejsce. Przemywaj nią twarz i dekolt używając wacików kosmetycznych. 

Osusz skórę

Po oczyszczeniu twarzy osusz skórę. Dzięki temu maseczka będzie dobrze działała. 

Nałóż maseczkę

Maseczkę rozprowadzaj ciepłymi palcami po całej twarzy. Zawsze nabieraj odrobinę maseczki dłonią i nakładaj palcami drugiej. Aplikowanie maseczki zaczynaj od czoła, delikatnie wmasowując ją w skórę. Następnie kieruj się w stronę policzków, nosa, brody i szyi. Unikaj okolic oczu i warg. 

Trzymaj maseczkę na twarzy

Maseczkę pozostaw na twarzy przez określony czas, niech zacznie działać. Jeśli używasz naturalnej, odczekaj około 15 minut. Jeśli stosujesz maseczkę kupną, sprawdź czas podany na opakowaniu przez producenta.

Zrelaksuj się

W trakcie trzymania maseczki na twarzy postaraj się nie wykonywać żadnych ruchów, nie mówić zbyt dużo. Najlepiej połóż się i zrelaksuj. 

Zdejmij maseczkę

Po upływie określonego czasu po prostu zdejmij maseczkę – oderwij ją od twarzy, zetrzyj wacikiem lub zmyj ciepłą wodą w zależności od tego, jakiej maseczki używasz. Kiedy będziesz miała pewność, że została dobrze usunięta, przemyj twarz tonikiem do twarzy oraz wklep krep nawilżający. 

Tonik różany do twarzy suchej możesz zrobić samodzielnie. Do jego przyrządzania potrzebujesz jedynie płatków różanych. 

Najpierw umieść płatki różane w małym garnku i zalej je wodą aż do momentu, gdy będą całkowicie zakryte. Następnie gotuj je pod przykryciem na małym ogniu około 45 minut, aż woda nabierze koloru płatków róży i zauważysz olejek unoszący się na wodzie. Odcedź płatki i odstaw wywar do wystygnięcia. Przelej do sterylnej butelki, przechowuj w lodówce. Pamiętaj, że tonik różany ma tylko 4 dni ważności.