Jak podziękować gościom weselnym za przybycie?

Jak podziękować rodzicom na weselu

Macie za sobą większość przygotowań ślubnych, wybraliście już obrączki, zamówiliście orkiestrę i tort. Jednak to jeszcze nie koniec… Jeśli chcecie, aby goście weselni miło wspominali ten dzień, musicie zastanowić się, jak podziękujecie im za przybycie. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które ułatwią Wam to zadanie. 

Obdarowywanie gości weselnych drobnymi prezentami staje się coraz bardziej popularne. Już od dawna tradycyjne wesela kończyły się wręczaniem gościom na pożegnanie kawałka ciasta i buteleczki mocniejszego trunku. Obecnie coraz większe rzesze zwolenników zdobywa wręczanie gościom drobnych, ładnie zapakowanych upominków. Ten miły gest może sprawić, że goście będą Was długo i bardzo miło wspominać. 

W trakcie wybierania upominków dla gości weselnych, zwróćcie uwagę nie tylko na ich cenę – dopasujecie je również do stylu Waszego wesela. Możecie zdecydować się na różne słodkości, konfitury w słoiczkach, domowe alkohole w ozdobnych butelkach, chińskie ciasteczka z wróżbą albo trwalsze: kieliszki, podstawki pod kubek, porcelanowe słoniki na szczęście. Możliwości jest naprawdę wiele, nie musicie zatem ograniczać swojej wyobraźni. 

Jeśli chcecie oszczędzić na prezentach dla gości, możecie je zrobić samodzielnie. Jeżeli nic konkretnego nie przechodzi Wam do głowy, poszukajcie pomysłów w sieci. Najlepsze są oryginalne, personalizowane prezenty – np. otwieracze do wina z dedykacją. Możecie też podarować domowe konfitury czy nalewkę albo album piosenek dedykowanych od Młodej Pary. Jeśli chcecie na dłużej pozostać w sercach Waszych gości weselnych, zdecydujcie się na zrobienie maskotek typu hade – made. 

Kolejno zastanówcie się nad porą, w jakiej chcecie wręczyć upominki swoim gościom. Możecie położyć podarki na stołach weselnych, tuż obok nakrycia albo wręczyć gościom na pożegnanie. Nie ma ustalonej reguły. 

Bardzo ciekawym i coraz bardziej popularnym pomysłem na wręczenie prezentów gościom jest wysłanie im zdjęć albo płyty z wesela. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wzięli pod uwagę również tę opcję. 

Przygotowanie uroczystości ślubnej jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu Pary Młodej i gości. Dlatego warto odwdzięczyć się gościom i podziękować im za przybycie. Tak możecie pokazać, że darzycie gości weselnych szacunkiem.