Jak się oryginalnie oświadczyć?

Oświadczyny to emocje, to łzy wzruszenia, to wyjątkowa chwila. Nic dziwnego, że pragniesz, aby były wyjątkowe. Masz milion pomysłów, jednak żaden z nich nie wydaje Ci się odpowiedni… Zanim zaczniesz planować… przeczytaj i dowiedz się, jakie są wyjątkowe i oryginalne pomysły na oświadczyny. 

Co lubi ukochana?

Planując oświadczyny należy przede wszystkim wziąć pod uwagę charakter i upodobania ukochanej. Ten moment musi być dla niej wyjątkowy i wywoływać pozytywne emocje. Dlatego też należy dobrać miejsce i towarzyszące mu przeżycia do jej zainteresowań, sposobu bycia, marzeń. Z pewnością niefartem byłoby planowanie oświadczyn podczas lotu balonem, jeśli ukochana ma lęk wysokości. Z kolei oświadczyny pod wodą to idealny pomysł dla aktywnych nurków.

Planuj

Nie wahaj się poprosić o pomoc przyjaciółki lub mamy swojej ukochanej. Z pewnością doradzą Ci najlepiej. Jeśli zdecydujesz się na zakup pierścionka, wtedy „po kryjomu” dowiedz się, jaki ukochana ma rozmiar. Wykradnij jeden z dotychczasowych pierścionków, tylko weź ten, który nosi na palcu serdecznym. Pamiętaj też o przygotowaniu sobie wcześniejszego przemówienia, ponieważ oświadczyny wiążą się z dużą niepewnością oraz stresem i możesz mieć problem z wyduszeniem z siebie słowa. 

Wybierz czas i miejsce

Teraz zastanów się nad tym, gdzie chcesz zapytać swoją ukochaną i w jakich okolicznościach. Jeśli planujesz wyjazd weekendowy, pamiętaj o rezerwacji hotelu. Jeśli planujesz oświadczyny w plenerze – sprawdzaj prognozy pogody. 

Zaplanuj budżet

Jeśli jeszcze nie kupiłeś niczego, podlicz wcześniej, ile wyniosą Cię wydatki: bukiet kwiatów, pierścionek, rezerwacja w hotelu albo w restauracji. 

Najbardziej interesujące pomysły na romantyczne oświadczyny

  • Romantyczna kolacja przy świecach – przygotuj kolację przy świecach dla swojej ukochanej, najlepiej w jakimś romantycznym miejscu: na przykład na dachu budynku czy na plaży. Jeśli nie potrafisz gotować, zamów coś w firmie cateringowej. Zadbaj o romantyczną atmosferę: kup kwiaty, zapal świece zapachowe. 
  • Sposób na śpiącą królewnę – jeśli mieszkacie razem, nałóż swojej ukochanej pierścionek zaręczynowy podczas snu. Rano, kiedy się obudzi, podaruj jej kwiatki. 
  • W romantycznym mieście – jeśli masz taką możliwość, zabierz swoją ukochaną do jednego z romantycznych miast: Paryża, Rzymu albo Wenecji. Zarezerwuj nocleg i zapoznaj się wcześniej z zabytkami i najpiękniejszymi miejscami w okolicy. Wybierz idealne miejsce na oświadczyny i zaskocz swoją ukochaną.
  • W radiu – jeśli chcesz oświadczyć się bardziej oryginalnie, zadzwoń do jednej ze stacji radiowej i poproś o taką możliwość. 
  • Ekstremalnie – lubicie nurkować? A może marzycie o locie balonem? Oświadczyny w momencie wspólnej realizacji Waszej pasji na pewno na zawsze pozostaną w pamięci.