Jak przyśpieszyć wysychanie lakieru na paznokciach?

Pięknie pomalowane paznokcie są ozdobą kobiecej dłoni. Niestety, zazwyczaj za ich malowanie bierzemy się w ostatniej chwili, a skutki takiego zabiegu bywają opłakane. Lakier musi wyschnąć i stwardnieć, aby na naszych świeżo pomalowanych paznokciach nie pojawiły się wgniecenia czy zarysowania. Jak przyspieszyć schnięcie lakieru, kiedy czas nas nagli?

Przechowuj odpowiednio lakiery

Lakier do paznokci najlepiej przechowywać w lodówce. Sprawdzaj również jego datę ważności – produkty przeterminowane źle się nakłada i dłużej schną. Po otwarciu lakier zachowuje swoje właściwości przez około 12 miesięcy.

Używaj suszarki do suszenia paznokci

Jednym ze sposobów na przyspieszenie wysychania lakieru na paznokciach, jest suszenie ich suszarką. Do tego celu używaj wyłącznie chłodnego powietrza. 

Zanurz paznokcie w lodowej kąpieli

Pomalowane paznokcie zanurz w wodzie z lodem na około minutę. Dzięki temu paznokcie szybciej wyschną i dodatkowo wzmocnisz lakier. Wbrew Twoim obawom, lakier nie ulegnie rozmazaniu. 

dla szybkiego efektu Maluj cienkimi warstwami

Zamiast malowania paznokci jedną lub dwiema grubymi warstwami, maluj je trzema… ale cieńszymi. Każdej z nich daj wyschnąć przez kilka minut. Przed nałożeniem lakieru, odciśnij jego nadmiar przyciskając pędzelek do wewnętrznej strony buteleczki. 

Stosuj utwardzacze

W drogeriach znajdują się specjalne preparaty, które utwardzają lakier – najlepsze są te w aerozolu. Są doskonałą ochroną pod warunkiem, że nie nałożysz ich zbyt szybko. W przeciwnym przypadku lakier zniekształci się. 

żeby szybko wysuszyć lakier na paznokciach Używaj lamp UV

Ostatnim sposobem na przyspieszenie wysychania lakieru jest używanie specjalnych lamp UV. Dzięki nim paznokcie wysychają już w 30 sekund bez względu na to, jakiej techniki stosujesz do pomalowania paznokci – hybrydowej czy naturalnej. W porównaniu do wcześniejszych sposobów na przyspieszenie wysychania lakieru, korzystanie z lamp UV jest najdroższym, ponieważ są one dość drogie w zakupie.