Jak dobrać kształt paznokci?

Piękne i zadbane paznokcie to ozdoba każdej kobiecej dłoni. Nie wystarczy jednak idealnie ich pomalować. Równie ważny jest ich kształt. A ten powinien być dopasowany nie tylko do okazji i gustu, ale przede wszystkim – do kształtu palców. Poznaj kształty palca oraz najbardziej współgrające z nimi techniki modelowania kształtu paznokci.

Kształt paznokci dobierz do Kształtu palców

Podczas wybierania kształtu paznokcia możesz posłużyć się kształtem palców. Mając długie i wąskie palce, zdecyduj się na kwadratowy kształt paznokci. Jeśli Twoje palce są krótkie, spróbuj je wydłużyć optycznie, nadając im szpiczasty kształt. Posiadaczki palców szerokich powinny zdecydować się na zaokrąglone końcówki, a same paznokcie nosić raczej krótkie. 

kształt paznokci a Budowa paznokcia

Wybieranie kształtu paznokcia zależy od budowy palca, ściślej mówiąc od jego dwóch części – lanula i łożyska. Lanula jest białą część widoczną u nasady łożyska i może mieć różne kształty. Jeżeli Twoja lanula jest półokrągła, wtedy powinnaś nadać swoim paznokciom kształt okrągły. Kiedy jest ona kwadratowa, to powinnaś spiłować paznokcie w takim właśnie kształcie. Długość paznokci zawsze dobieraj proporcjonalnie do długości lanuli. 

Kształt paznokcia a Kształt płytki

Jeśli płytka Twojego paznokcia jest krótka i szeroka, piłuj paznokcie na kwadratowo. Decydując się na dłuższe, pamiętaj o zaokrągleniu ich. Jeśli masz płytkę wąską i długą, wybierz kształt spiczasty. Owalny kształt paznokci pasuje z kolei do różnych kształtów płytki. Sprawa nieco komplikuje się, gdy masz paznokcie o różnych kształtach. W takiej sytuacji bezpiecznym rozwiązaniem jest piłowanie paznokci na kwadratowo. 

praktyczny Kształt Paznokci

Jeśli każdego dnia wykonujesz wiele czynności manualnie, zdecyduj się na zaokrąglony kształt paznokci. Jest on najbardziej praktyczny, w związku z tym unikniesz narażania paznokci na uszkodzenia i zadarcia. Pamiętaj również, że ten kształt paznokci jest doskonały dla osób, które mają słabsze paznokcie. 

Paznokcie Na szczególne okazje

Jeśli przygotowujesz się do jakiejś wyjątkowej okazji i pragniesz wykonać francuski manicure, zdecyduj się na kwadratowy kształt paznokci. Pamiętaj o tym, aby przed piłowaniem paznokcia na kwadratowo, nałożyć na płytkę odżywkę, która utwardzi go i wzmocni. Niestety, paznokcie o kwadratowym kształcie są szczególnie narażone na zniszczenia i zadarcia. 

uniwersalny kształt paznokci

Jeśli znudziły Ci się dotychczasowe kształty paznokci, zdecyduj się na owalny. Jest on najbardziej uniwersalny i pasuje praktycznie do każdego kształtu paznokci oraz długości palców. 

Kształt paznokci Dla leniwych

Nie masz zdolności manualnych? Zdecyduj się na dosyć oryginalny i nietypowy kształt paznokci, czyli… skos. Opiłuj paznokcie, po czym nałóż powłokę akrylową, aby je utrwalić. 

Dobra rada

Decydując się na określony kształt paznokci, wybieraj na co dzień ten, który będzie dla Ciebie najbardziej praktyczny. W ten sposób Twoje paznokcie będą najmniej narażone na uszkodzenia. Na specjalne okazje możesz nadać im bardziej wyzywający i nietypowy kształt.