Jak zrobić pedicure w domu?

Każda kobieta marzy o pięknych, delikatnych i zadbanych stopach. Choć na stopach spoczywa ciężka praca, nie oznacza to, że utrzymanie ich w dobrej kondycji nie jest możliwe. Wystarczy stosować się do kilku porad i wykonywać wskazane zabiegi regularnie, aby stopy stały się piękne i gładkie. A domowy pedicure nie jest taki trudny, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Oto lekcja pedicure krok po kroku.

zacznij pedicure – Oczyść skórę stóp

Zabieg pedicure rozpocznij od usunięcia starego lakieru do paznokci. Możesz to zrobić za pomocą wacika i zmywacza. Pamiętaj, aby sprawdzić skład kosmetyku i nie stosować takiego, który zawiera aceton – może on uszkodzić płytkę paznokcia. Następnie przygotuj swoim paznokciom kąpiel, dzięki której nawilżysz i jednocześnie zmiękczysz skórę stóp. Mocz w niej stopy przez około 20 minut. 

Najlepiej moczyć stopy w wodzie z ziołami, solą, mlekiem, miodem lub płynem do kąpieli. Jeśli chcesz, aby Twoje stopy odprężyły się po ciężkim dniu, dodaj dodatkowo do wody kilka kropel olejku pomarańczowego, który działa energetyzująco. 

pedicure – zrób Złuszczania naskórka

Po upływie 20 minut rozpocznij złuszczanie naskórka. Usuń go z pięt, pocierając tarką albo pumeksem. Następnie przeprowadź zabieg peelingu, masując stopy. Kosmetyk do peelingu możesz kupić w drogerii albo przygotować samodzielnie. Do przyrządzenia domowego peelingu do stóp użyj soli gruboziarnistej, oliwy z oliwek i wymieszaj ze sobą wszystkie składniki

Pedicure – Nałóż maskę nawilżającą na stopy

Kolejnym krokiem jest nałożenie maseczki nawilżającej. Dzięki niej poprawisz wygląd stóp oraz paznokci. Maskę taką możesz kupić w drogerii lub przygotować samodzielnie.

Pedicure – Jak przygotować domową maseczkę do stóp?

Wystarczy, że wymieszasz ze sobą:

  • 1/4 szklanki mielonych migdałów
  • 1/4 szklanki mielonych płatków owsianych
  • 3 łyżki masła kakaowego
  • 2 łyżki miodu

Po nałożeniu maseczki owiń stopy folią i nałóż na nie skarpetki. Trzymaj na stopach około 30 minut – dzięki temu utrzymasz ciepło i preparat lepiej się wchłonie. Po upływie tego czasu zdejmij skarpetki i folię oraz spłucz maseczkę wodą. 

Osusz stopy i opiłuj paznokcie

Dokładnie osusz stopy ręcznikiem. Pamiętaj o miejscach znajdujących się w okolicach palców i pod nimi. Obetnij paznokcie i opiłuj je. Wybierz pilnik średnio lub mniej ziarnisty albo szklany. Odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka i wytnij wystające końce cążkami. Staraj się wycinać je dosyć płytko – jeśli zrobisz to zbyt głęboko, będą bardziej odrastały. Postaraj się również nie uszkodzić podczas tej czynności naskórka. Jeśli dodatkowo wygładzisz paznokcie za pomocą polerki, uzyskasz bardzo wysoki efekt połysku. 

Nałóż krem na stopy

Nałóż na stopy grubą warstwę kremu odżywczego. Wcieraj go, wykonując przy tym masaż. Jeśli chcesz, aby krem lepiej się wchłonął, możesz nałożyć na stopy folię oraz skarpetki. Zdecyduj się na grube, wełniane. Odczekaj około 20 minut. Dzięki temu zabiegowi Twoje stopy staną się naprawdę gładkie. 

Zastosuj odżywkę do paznokci

Kolejny raz osusz dokładnie paznokcie. Odtłuść je za pomocą zmywacza – dzięki temu lakier utrzyma się na nich nawet do dwóch tygodni. Nałóż na paznokcie odżywkę – tak unikniesz żółknięcia płytki. Jeśli mimo to masz problem z żółknącą płytką, zdecyduj się na kosmetyk o formule wybielającej. 

Wybierz lakier i ciesz się super efektem domowego Pedicure

Na koniec nałóż lakier kolorowy. Maluj od środka, kolejno przesuwając się na boki. W trakcie nakładania lakieru użyj separatora, aby palce nie ocierały się o siebie i nie ścierały lakieru. Po malowaniu paznokci, możesz spryskać stopy sprayem odświeżającym.