Jak zwiększyć objętość włosów?

Każda kobieta marzy o burzy włosów okalających twarz. Niestety, nie każdą natura obdarzyła gęstymi włosami. Często cienkie włosy otrzymujemy wraz z genami, a na to – niestety – nie mamy wpływu. Posiadaczki włosów cienkich i delikatnych nie muszą jednak załamywać rąk. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na optyczne dodanie cienkim włosom objętości i puszystości.

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?

W zależności od długości włosów oraz stosowanej metody zagęszczania (keratynowa, kanapkowa, ultradźwiękowa) za zabieg zagęszczania włosów zapłacimy 1000-3000 zł. Najdroższa jest metoda laserowa i tutaj musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 2500-4000 zł.

zwiększenie objętości włosów – Fryzura z ostrym cięciem

Udawaj się systematycznie do fryzjera. Podcinaj włosy, a w szczególności – cieniuj je. Dzięki cieniowaniu Twoje włosy staną się gęściejsze. Od tej pory fryzura będzie sprawiała wrażenie lekkiej i puszystej. 

Jeśli zdecydujesz się na cięcie włosów na krótko, przytnij też asymetrycznie grzywkę. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnij kształt swojej twarzy.

Myj włosy regularnie, aby zwiększyć ich objętość

Myj włosy systematycznie, optymalnie 2-3 razy w ciągu tygodnia. Jeżeli robisz to częściej, dobieraj kosmetyki do potrzeb Twoich włosów, w szczególności szampony czy maseczki. Dostarczaj też niezbędne witaminy i minerały od wewnątrz. Stosuj odpowiednią dietę. 

zwiększ objętość włosów Susząc włosy pod włos

Podczas suszenia włosów najważniejsze jest to, abyś robiła to w odpowiednim kierunku. Dla zwiększenia objętości susz włosy pod włos, pochylając głowę w dół. Jeśli posiadasz suszarkę z dyfuzorem, użyj go.

Modeluj włosy okrągłą szczotką

Zawsze układaj swoje włosy okrągłą szczotką, jednocześnie używając suszarki do włosów. Modelowanie włosów rozpocznij od spodu, przesuwając się do ich nasady.

Odżywiaj włosy, aby zwiększyć ich objętość

Aby Twoje włosy zyskały na objętości, dostarczaj im niezbędnych substancji odżywczych. Dobieraj tylko takie kosmetyki, które są przeznaczone do pielęgnacji Twoich włosów i nie będą dodatkowo ich obciążały. Dobrze sprawdzą się delikatne pianki czy lakiery. Zrezygnuj z wszelkich kosmetyków typu 2 w 1 lub past modelujących do włosów – po ich zastosowaniu Twoje włosy staną się ciężkie, szybko opadną i przetłuszczą się. Wybieraj tylko takie kosmetyki, które są przeznaczone do optycznego powiększania ilości włosów. Dzięki nim Twoje włosy staną się bardziej sprężyste. 

Lekko zakręć

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką włosów półdługich, do brody lub ramion, możesz zdecydować się na lekką trwałą. Dzięki niej podkręcisz lekko włosy i uniesiesz je u nasady. 

Optyczne Zwiększanie objętości włosów przez balejaż

Lubisz od czasu do czasu zmieniać swój wygląd? Zafunduj swoim włosom balejaż. Kiedy zrobisz sobie cienkie pasemka różniące się o kilka tonów od reszty włosów, uzyskasz efekt kontrastu. Będziesz miała wrażenie, że masz więcej włosów na głowie. 

Zagęszczaj włosy

Jeśli marzysz o gęstych i długich włosach, udaj się do fryzjera na zabieg zagęszczania i przedłużenia włosów. Mimo, że takie usługi nie należą do najtańszych, to z pięknych włosów będziesz mogła cieszyć się nawet 5 miesięcy.