Jaki wybrać prezent ślubny dla znajomych?

Zaproszenie na ceremonię ślubu w kościele albo Urzędzie Stanu Cywilnego przez koleżankę lub kolegę z pracy to radość i zaszczyt, ale jednocześnie dylemat. Pojawia się pytanie: jaki prezent podarować, aby był ciekawy i jednocześnie niedrogi? Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek. 

Jak dobrze znasz przyszłych nowożeńców?

Jeśli nie wiesz zbyt wiele na temat przyszłych nowożeńców i nie znasz ich upodobań, możesz po prostu zapytać, co chcieliby dostać. Jeśli żadne z nich nie będzie chciało Ci podpowiedzieć, wybierz samodzielnie jakiś drobny upominek. Możesz zdecydować się na podarunek w formie przeżyć – np. degustację czekolady czy masaż dla dwojga. Możesz też wybrać jakiś zabawny prezent, na przykład filiżankę z wesołym nadrukiem. 

Podaruj oryginalny drobiazg

Inną możliwością jest podarowanie jakiegoś oryginalnego drobiazgu, który na pewno nie zdubluje się z innymi prezentami. Wybierz solniczkę i pieprzniczkę w jakiejś ciekawej formie: pary nowożeńców czy zakochanych zajączków. 

Podaruj pieniądze

Jeśli chcesz podarować pieniądze, zapakuj je w dosyć interesujący sposób. Zrezygnuj z koperty na rzecz skarbonki z motywem ślubnym. Nie musisz wkładać wysokiej kwoty do skarbonki – wypełnij ją monetami o wartości 2 zł, albo 5 zł. 

Zrób prezent samodzielnie

Jeśli żadna propozycja prezentu nie przypadła Ci do gustu, zrób prezent samodzielnie. Nie jesteś osobą uzdolniona plastycznie? Nie szkodzi. Możesz samodzielnie wykonać kartkę czy wielkie serce lub pomalować i ozdobić drewnianą skrzynkę do której skompletujesz dobre wino, belgijskie czekoladki i zabawne skarpetki. Taki prezent będzie dla Młodej Pary na pewno bezcenny a może nawet wzruszy nowożeńców do łez. Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością, podaruj im ślubną skarbonkę. Wystarczy, że do skarbonki przykleisz instrukcję, by Młodzi po każdej upojnej nocy wrzucali 5 zł, a skarbonka będzie wyglądać w niedługim czasie bardzo interesująco. 

Wykorzystaj zdjęcia Młodych

Postaraj się zdobyć zdjęcia nowożeńców i udaj się do punktu fotograficznego. Poproś, aby fotograf umieścił je na kubku albo innym sprzęcie gospodarstwa domowego. Możesz też zamówić foto album. 

Podaruj prezent w formie przeżyć

Jeśli chcesz podarować Młodej Parze coś więcej niż tylko przedmioty materialne, zafunduj im prezent w formie przeżyć. Zamów dla nich podarunek, który rozbudzi ich wyobraźnię, na przykład: romantyczną kolację, seans w grocie solnej, romantyczny masaż dla dwojga, weekend w SPA, degustację czekolady, kolację w ciemności czy jazdę czołgiem:-)

Bon podarunkowy

Jeżeli żadna z powyższych propozycji nie odpowiada Ci, zdecyduj się na bon podarunkowy. Tak unikniesz kłopotliwej sytuacji, a Młodzi będą mogli zrealizować prezent w danym sklepie. Bony podarunkowe kupisz w każdym większym sklepie oraz galerii. 

Wskazówka:

  • Pamiętaj o tym, że bez względu na to, jaki prezent wybrałaś, najważniejsza jest Twoja obecność na tak ważnej uroczystości.
  • Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużej sumy pieniędzy, namów znajomych na to, aby dołożyli się do Twojego prezentu. 

Czy któryś z wymienionych prezentów przypadł Ci do gustu? Czy masz inne pomysły na prezenty ślubne dla znajomych? Podziel się z nami swoją opinią poniżej.