Jaki wybrać wianek do ślubu?

Planując wesele w stylu rustykalnym, nad jeziorem albo pod namiotem zazwyczaj Panny Młode decydują się na prostą sukienkę bez welonu. Idealnie do takiej stylizacji pasuje wianek. Wybór wianka może jednak przysporzyć kłopotów. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę decydując się wianek. 

Sprawdź, czy wianek pasuje do stylizacji

Wianek nie pasuje do każdej stylizacji. Zrezygnuj z niego, jeśli masz model sukni ślubnej w stylu księżniczki albo do kostek. Unikaj też wianka, jeżeli zdecydowałaś się na elegancką i bogatą stylizację ślubną. Zakładając wianek, zdecyduj się na prostą sukienkę z jak najmniejszą ilością zdobień. Możesz też zdecydować się na sukienkę o modelu A, jeśli nie podobają Ci się modele całkowicie proste.

Wybierz formę wianka

Zastanów się nad tym, w jakiej formie chcesz mieć wianek. Jeśli zależy Ci na tym, aby był bardzo widoczny, zdecyduj się na wyrazisty. Możesz też zdecydować się na bardzo modną formę asymetryczną. 

Zastanów się nad materiałem

Teraz pora zdecydować, z jakiego materiału ma być zrobiony wianek. Może z kwiatów? A może z liści i owoców? Może być również z jednego i z drugiego. Do najpopularniejszych należą: dzwonki, owoce z dzikiej róży, róże, dąbrówki, maki, stokrotki, krwawniki, a nawet chryzantemy. Pamiętaj, że wszystkie możliwości są dozwolone!

… żywym, sztucznym albo suszonym

Najbardziej popularne są oczywiście żywe kwiaty. Możesz z nich zrobić wianek samodzielnie. Jeśli chcesz, aby przetrwał całą noc, udaj się do kwiaciarni i poproś o spryskanie go lakierem. Zwróć uwagę też na to, czy ma odpowiednie mocowania. Wianek wykonany ze sztucznych kwiatów wygląda równie realistycznie i jest bardziej trwały. Jego największym minusem jest to, że kwiaty nie pachną. Doskonale też prezentują się na głowie Panny Młodej wianki z owoców i kwiatów suszonych. 

Połącz z bukietem

Jeśli chcesz stworzyć spójną całość, połącz bukiet i wianek ze sobą, dbając przede wszystkim o podobne akcenty kolorystyczne i te same rodzaje kwiatów. Pamiętaj jednak nic na siłę – wiele Panien Młodych decyduje się na bukiet i wianek wykonany z różnych rodzajów kwiatów, lecz akcent kolorystyczny powinien być podobny.

Jak dopasować fryzurę do wianka

Decydując się na założenie wianka, nie musisz mieć rozpuszczonych włosów. Możesz wybrać tę fryzurę, która odzwierciedli Twoją osobowość. Zaczesz się na gładko albo postaw na mocno kręcone włosy z przedziałkiem albo bez. Wybierz tę fryzurę, w której będziesz czuć się naprawdę komfortowo. Masz krótkie włosy? Też możesz się na wianek zdecydować, podkreślając w ten sposób swoją osobowość. Unikaj jedynie wysoko zaczesanych koków.

Jak dobrać wianek do typu urody

Jeśli masz jasną karnację, zdecyduj się na wianek z kwiatami w ciemniejszych kolorach. Jeżeli masz ciemniejszy kolor włosów, wybierz kwiaty w jaśniejszych barwach – będą doskonale kontrastować z Twoim typem urody.


Czy znasz inne wskazówki dotyczące tego jak Panna Młoda powinna dobierać wianek ślubny? Podziel się z nami swoją opinią poniżej.