Nauka tańca weselnego cena 2023

Cennik nauki tańca ślubnego

Pierwszy taniec to niezwykle stresująca chwila dla Młodej Pary. Jeśli stworzenie własnej choreografii nas przerasta, a do tego nie potrafimy tańczyć, warto skorzystać z pomocy instruktora. Ile kosztuje nauka tańca ślubnego?

Od czego zależy cena wynajęcia instruktora tańca do pierwszego tańca ślubnego?

Cena instruktora zależy przede wszystkim od predyspozycji i umiejętności narzeczonych. Jeśli posiadają oni podstawowe taneczne umiejętności, często wystarczy zaledwie kilka godzin nauki lub jedynie pomoc w ułożeniu i przećwiczeniu choreografii. Z kolei osoby kompletnie nie radzące sobie na parkiecie wymagać będą większej uwagi oraz wielu lekcji indywidualnych, by opanować swój pierwszy taniec. To zdecydowanie podniesie cenę kursu.
Pary pragnące błyszczeć tanecznie nie tylko podczas pierwszego tańca, ale całej uroczystości, mogą zdecydować się na naukę różnych stylów tanecznych, a to oczywiście podniesie cenę całości. Z kolei decydując się na zajęcia grupowe zamiast lekcji indywidualnych możemy obniżyć koszty całości.
Duże znaczenie ma lokalizacja. Tego typu usługi będą o wiele droższe w dużych miastach. Prestiż szkoły tańca, doświadczenie instruktorów oraz liczba zadowolonych klientów oczywiście sprawia, że ceny kursów są wyższe. Warto jednak sugerować się opiniami i wybrać ofertę o najlepszym stosunku jakości do ceny – w końcu pierwszy taniec to niezapomniane przeżycie.

Reasumując, na ostateczną cenę instruktora tańca do nauki pierwszego tańca wpływ ma:

 1. liczba godzin w pakiecie,
 2. lekcje indywidualne/ grupowe/ kurs video,
 3. doświadczenie instruktora oraz liczba zadowolonych klientów,
 4. różnorodność oferty (tylko pierwszy taniec czy również nauka ogólna)
 5. lokalizacja.

Ile kosztuje nauka tańca weselnego?

Za naukę tańca zapłacimy średnio 450-900 zł. W cenie 500 zł zazwyczaj mamy 4 godziny tańca, za 900 zł otrzymujemy pakiet 10 indywidualnych lekcji po 60 minut każda. Za pojedynczą godzinę tańca zapłacimy natomiast 120-150 zł, a za kurs video obejmujący 8 lekcji – 100 zł.

Czy tańca ślubnego można nauczyć się z kursu video i ile to kosztuje?

Pary, które krępują się stawiać swoje pierwsze taneczne kroki przy instruktorze i wolą trenować w domowym zaciszu, mogą zdecydować się na kurs tańca video. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość powracania do nagrania tyle razy, ile razy zajdzie taka potrzeba. Profesjonalnie przygotowany przez instruktora kurs video, omawiający całą choreografię krok po kroku, jest tak samo skuteczny, jak kurs „na żywo”. Reszta zależy już od zaangażowania Młodej Pary. Kurs tańca video to również idealne rozwiązanie dla par, które dysponują ograniczoną ilością wolnego czasu i nie chcą go tracić na dojazdy do sali tanecznej.
Za kompletny kurs obejmujący 8-12 lekcji zapłacimy średnio 90-100 zł. Zazwyczaj jedna lub dwie lekcje są bezpłatne, aby pary mogły przekonać się, czy kurs video to dobre rozwiązanie. Każda lekcja to kilka minut omówienia i zaprezentowania poszczególnych elementów choreografii, co ostatecznie daje parze pełen kilkuminutowy układ taneczny.

Cennik kursu pierwszego tańca ślubnego (tradycyjny)

Za pojedynczą godzinę indywidualnej lekcji tańca zapłacimy średnio 120-150 zł. Cena uzależniona jest od lokalizacji oraz prestiżu szkoły tańca. Decydując się na pakiety kilku godzin, obniżymy cenę pojedynczej lekcji. Zazwyczaj pakiety 4-godzinne to cena 450-500 zł, za 10 godzin lekcji zapłacimy natomiast 850-900 zł. W cenie lekcji indywidualnych otrzymujemy osobistego instruktora, który pomaga w wyborze utworu oraz ułożeniu indywidualnej choreografii. Przy zakupie pakietów tanecznych mamy zazwyczaj możliwość dopasowania godzin kursu do indywidualnych potrzeb, a opcja premium umożliwia nawet przećwiczenie tańca pod okiem instruktora na sali weselnej.
Decydując się na zajęcia grupowe zapłacimy dużo mniej. Koszt pojedynczej lekcji wynosi wtedy 20-30 zł/ osoba, jednak jest to rozwiązanie jedynie dla tych osób, które pragną podszlifować swoje umiejętności taneczne, a nie uczyć się choreografii od podstaw.

Pierwszy taniec – czy to konieczne? 

Choć pierwszy taniec zapisał się w weselnej tradycji, wydawać by się mogło, na stałe, to wiele par zadaje sobie pytanie: czy naprawdę jest on konieczny? Jeżeli nie mamy smykałki do tańca, nasze nogi stają się na parkiecie jak kłody, a do tego oczyma wyobraźni widzimy wpatrzony w nas tłum gości – nic dziwnego, że zastanawiamy się, jak tego stresu uniknąć. Naprawdę, bywa tak, że pierwszy taniec staje się dla Młodej Pary bardziej stresogennym przeżyciem niż samo wypowiedzenie sakramentalnego „tak”.

Mimo, że wiele par wciąż nie wyobraża sobie rozpoczęcia wesela bez pierwszego tańca, to obecnie nie wydaje się on już być koniecznością. Oczywiście, goście będą czekać, mogą poczuć się zawiedzeni, więc trzeba im w jakiś sposób brak tego tańca wynagrodzić. Może to być przemowa powitalna Młodej Pary zachęcająca do wspólnego pierwszego tańca, może to być „zmowa” Młodej Pary, Rodziców, świadków, którzy wspólnie wyjdą na parkiet i zabawią się w odbijanego. Może to w końcu być jakiś szalony utwór, w którym Młoda Para poprosi wszystkich do „węża”.

Czasami warto zrobić małe odstępstwo od tradycji, by zmniejszyć stres w tym, i tak pełnym emocji dniu. Nie każdy urodził się tancerzem i goście na pewno to zrozumieją. W końcu to nasz dzień i ma być on przede wszystkim dla nas.

A jeśli już zdecydujecie się na pierwszy taniec, oto lista najbardziej popularnych utworów:

 • Przetańczyć z Tobą chcę całą noc
 • Zawsze tam, gdzie Ty
 • Będziesz moją Panią
 • To właśnie miłość
 • Lubię wracać tam, gdzie byłem
 • Jednego serca
 • A Ty bądź
 • Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał
 • Nie obiecuj nic
 • Po to jesteś na świecie
 • Can’t take my eyes of You
 • You are the reason
 • You raise me up
 • When You believe
 • The time of my life
  Everything I do I do it for You
  Stumblin’ in
 • Can’t help falling in love
 • Say You love me
 • I just called to say I love You
 • Shallow

Jak wybrać instruktora tańca z dobrymi opiniami i dlaczego wybierać wykonawców z dobrymi opiniami?

Pierwszy taniec to eksplozja emocji, wzruszeń i łez szczęścia. Dlatego każdej parze zależy, aby był on wyjątkowy. Nie każda para natomiast posiada predyspozycje taneczne, nie mówiąc już o ułożeniu własnej choreografii. Dlatego wybór odpowiedniej szkoły tańca ma tak duże znaczenie.
Dobry instruktor tańca potrafi wydobyć z partnerów to, co najważniejsze. Do tego potrafi dobrać muzykę oraz choreografię do osobowości partnerów i wprowadzić do tańca elementy magii. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze szkoły tańca należy zapoznać się z opiniami innych osób. Warto przejrzeć media społecznościowe, portale branżowe i fora internetowe. Należy szukać wypowiedzi przede wszystkim tych, którzy twierdzą, że tańczyć nie potrafią, a pierwszy taniec – po odbytym kursie – okazał się spełnieniem ich tanecznych marzeń.