Jak poznać, że mężczyzna jest gotowy na małżeństwo?

Będąc małą dziewczynką, z pewnością planowałaś swoje dorosłe życie. Marzyłaś o tym, że kiedy dorośniesz, poznasz swojego księcia z bajki… następnie wyjdziesz za niego za mąż, urodzisz dzieci i będziecie żyć długo i szczęśliwe. Teraz jesteś w związku, czujesz, że jesteś gotowa na następny krok. Nie jesteś jednak pewna, czy Twój partner również? Poniżej prezentujemy kilka typów zachowań, po których rozpoznasz, że to Twój ukochany też jest gotowy. 

Jesteście dla siebie przyjaciółmi

Jeśli w związku traktuje Cię jak kochankę i przyjaciółkę w jednym, to bądź zadowolona, ponieważ Twój partner traktuje Cię całkiem poważnie. Zaprasza Cię do swojego świata, dzieli się z Tobą swoimi problemami i zdradza sekrety, a najważniejsze – jest z Tobą szczery, nie boi się tego, że będziesz go osądzać.

Chce wiedzieć o Tobie wszystko

Pamiętaj o tym, że mężczyzna, który jest w Tobie zakochany, chce wiedzieć wszystko na Twój temat, pragnie poznać Twoją przeszłość, Twoje przemyślenia, Twoje poglądy. Jest głęboko zaangażowany w wasz związek i gotowy wspólnie planować przyszłość

Zgadza się z Tobą

Twój ukochany wkłada równie dużo pracy w Wasz związek co Ty? Bierze Twoje zdanie pod uwagę, na przykład, kiedy poprosisz, aby zrezygnował z czegoś dla Ciebie? To kolejny znak, że kocha Cię i traktuje całkiem poważnie. 

Chętnie i często mówi o swoich uczuciach do Ciebie

Chętnie i często wyznaje Ci miłość? Bywa czuły i romantyczny? Sugeruje Ci, że chce z Tobą spędzić wspólną przyszłość? To dobry znak, ponieważ nie każdego mężczyznę stać na takie gesty.

Opowiada wszystkim o Was otwarcie

Nie ukrywa przed nikim, że jest z Tobą, a wręcz chwali się swoją ukochaną przed kolegami? Przedstawia Cię wszystkim i pragnie, byś poznała jego rodzinę oraz przyjaciół? Robi to, ponieważ ma wobec Ciebie naprawdę poważne plany. 

Opowiada Ci o swoich planach

Często rozmawiacie o planach na przyszłość, ale jeszcze częściej sugeruje Ci, że wiąże swą przyszłość właśnie z Twoją osobą? To znak, że planuje nie tylko te bliższe miesiące, czyli wspólne wyjazdy wakacyjne, lecz również tą bardziej odległą przyszłość – wspólne życie. 

Zwraca się do Ciebie w liczbie mnogiej

Już nie mówi o sobie, czego chciałby, tylko opowiada o Was? Jeśli traktuje Was jako jedność, to właśnie w takiej kategorii myśli o Was. 

Pożyczył Twój stary pierścionek 

Kilka dni temu pożyczył od Ciebie Twój pierścionek, który nosisz na palcu serdecznym… albo zauważyłaś, że ze szkatułki znikną Ci pierścionek, który trzymałaś w niej od lat? Chyba nie trzeba Ci mówić, co to musi oznaczać. 

Jesteście już kilka lat ze sobą

Macie już kilkuletni staż za sobą, a mimo tego cały czas czujesz, że Twój ukochany jest zainteresowany Twoją osobą? Chce, żebyście robili wszystko razem, uwielbia się do Ciebie przytulać i prawić komplementy? Adoruje Cię w towarzystwie innych osób? To oznacza tylko jedno – jesteście dla siebie stworzeni. 

Wskazówka: 

  • Takie przykładowe zachowania oznaczają tylko jedno: Twój ukochany jest zakochany w Tobie po same uszy i planuje wspólną przyszłość u Twego boku. Pamiętaj, że takich zachowań i znaków może być dużo więcej. 
  • Nie ma żadnej reguły co do tego, ile czasu powinniście się spotykać i kiedy należy podjąć decyzję o zaręczynach. Każdy człowiek jest inny i każda para jest inna – to musi być tylko Wasza decyzja, a nie oparta na stereotypach.