Ile kosztuje wynajem namiotu na wesele? – cennik

Namiot na wesele cennik

Wesele w plenerze to marzenie niejednej Młodej Pary. Taka przyjemność wiąże się jednak z niemałymi kosztami. Ile zapłacimy za wynajem namiotu weselnego z draperiami i dekoracjami?

Od czego zależy cena wynajęcia namiotu weselnego?

Cena namiotu weselnego uzależniona jest przede wszystkim od jego wielkości. Należy zastosować przelicznik: 2m2 na każdego zaproszonego gościa. Im większa liczba gości weselnych, tym koszt wynajęcia namiotu będzie wyższy. W cenie mamy rozłożenie namiotu. Za podłogę, dodatkowe draperie i dekoracje zapłacimy osobno. To one jednak tworzą klimat wesela, nie mogą zatem zostać pominięte. Dodatkowo zapłacimy również za doświetlenie punktowe oraz podest dla orkiestry czy taras przy wejściu. Stoły, krzesła czy obrusy to również dodatkowy koszt, o którym nie wolno zapominać.
Im dalej namiot ma zostać dostarczony, tym więcej zapłacimy za transport. Należy liczyć się z tym, że przewożone elementy konstrukcji są duże, dlatego też konieczny jest transport samochodem ciężarowym. Lokalizacja ma tez znaczenie z punktu widzenia podciągnięcia chociażby prądu niezbędnego do zapewnienia oświetlenia oraz nagłośnienia podczas uroczystości.

Podsumowując, na ostateczną cenę wynajęcia namiotu na wesele wpływ ma:

  1. wielkość namiotu,
  2. draperie, dekoracje, oświetlenie, podesty, tarasy,
  3. odległość firmy wynajmującej namioty od miejsca przyjęcia,
  4. usytuowanie namiotu (jak daleko trzeba podciągnąć prąd).

Ile kosztuje wynajem namiotu na wesele?

Za wypożyczenie namiotu weselnego przystosowanego do przyjęcia na 100 gości zapłacimy 5000-7000 zł. Do tego dochodzi koszt podłogi, czyli 3000-5000 zł. Krzesła koszt 15-25 zł/ szt, a za okrągły, 10-osobowy stół zapłacimy 40-50 zł/ szt. Oświetlenie namiotu światłem punktowym to wydatek 800-1200 zł.

Jakie elementy dodatkowe trzeba wynająć?

Podstawowym i koniecznym dodatkiem do namiotu jest oczywiście podłoga. Zazwyczaj jest to drewniana, wodoodporna, polakierowana deska. Za metr kwadratowy podłogi zapłacimy średnio 15-25 zł. Przy weselu na 50 osób potrzebujemy 100m2 podłogi, a więc całkowity koszt będzie oscylował w granicach 1500-2500 zł. Analogicznie, za podłogę dla 100 osób zapłacimy 3000-5000 zł, dla 150 osób będzie to koszt 4500-7500 zł, a podłoga dla 200 gości uszczupli nasz budżet aż o 6000-10000 zł.
Do kosztu wynajmu namiotu dochodzi koszt krzeseł i stołów. Za krzesła zapłacimy 15-25 zł/ szt. Okrągły stół 10-osobowy to z kolei koszt 40-50 zł/ szt.
Jeżeli organizujemy wesele w chłodniejszy dzień, nie możemy zapominać o ogrzewaniu czy wieszakach na okrycia. Za parasol grzewczy zapłacimy 200-250 zł, natomiast za wieszak szatniowy około 100 zł.
Wypożyczenie lampionów przydatnych do wykonania alejki ślubnej to wydatek rzędu 20-30 zł/szt. Podest dla orkiestry uszczupli nasz budżet o 500-600 zł, a na oświetlenie światłem punktowym wydamy 800-1200 zł.
Nie można zapominać o tak ważnej kwestii, jak wypożyczenie toi-toia. Za pojedynczego toi-toia zapłacimy 450-550 zł. Za namiot z kilkoma toaletami i umywalką musimy zapłacić 1200-1700 zł.

Ile kosztuje namiot weselny?

Cena namiotu weselnego obejmuje cenę samej konstrukcji, wraz z jej rozłożeniem oraz złożeniem. Do tej kwoty doliczyć należy koszt transportu, podłogi, dekoracji, stołów, krzeseł, ewentualnie ogrzewania.
Namiot weselny przygotowany do przyjęcia 50 gości musi mieć minimalny rozmiar 50x2m2, czyli 100m2. Za taki namiot zapłacimy 2000-3000 zł za dobę.
Namiot dla 100 osób to powierzchnia około 200m2. Za taki namiot zapłacimy 5000-7000 zł.
Za namiot na wesele dla 150 gości, o powierzchni 300m2, zapłacimy 8000-1000 zł.
Namiot przeznaczony dla 200 osób, o powierzchni 400m2 to wydatek rzędu 10000-12000 zł.

Namiot na wesele – wady i zalety

Wiele par marzy o weselu w plenerze. Nic w tym dziwnego – organizacja baśniowego ślubu, w otoczeniu pachnących kwiatów, uroczych alejek i szczebiotu ptaków jest warta przemyślenia. Pomijając już samą kwestię kosztów, warto rozważyć wszelkie „za” i „przeciw” takiego rozwiązania. 

Niekwestionowanym autem jest oczywiście klimat takiego przyjęcia. Pięknie przystrzyżona trawa, okwiecone klomby, może nawet oczko wodne czy jezioro – to elementy, które wywołują niezmiennie zachwyt. Do tego bliskość natury, której tak często brakuje w naszej zabieganej codzienności. No i czas oczekiwania. O ile na salę weselną nieraz czeka się latami, tak namiot można wypożyczyć niemalże od ręki.

Minusów takiego rozwiązania może być kilka. Przede wszystkim pogoda może spłatać figle. I choć namiot na pewno ochroni nas przed deszczem, to wesele w plenerze swój urok ma przede wszystkim przy słonecznej, ciepłej aurze. 

Jeśli nie dysponujemy własnym ogrodem, musimy zadbać o znalezienie odpowiedniego miejsca i całą organizację logistyczną: podłączenie prądu, wody, organizację cateringu, zapewnienie toalet, palarni, strefy wypoczynku o podestu dla orkiestry. To są tematy, z którymi trzeba się zmierzyć, a które okazują się mniej istotne, jeśli wynajmujemy zamkniętą salę. Jeśli decydujemy się na ślub o innej porze roku niż lato, należy również zadbać o ogrzewanie namiotu.

Zanim zatem podejmiemy ostateczną decyzję, warto położyć na szali wszelkie plusy i minusy takiego rozwiązania, a następnie podjąć racjonalną decyzję.